Mokrý prach nelieta

by Alten Kompoten

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

  Also including digital booklet in PDF format with photos, lyrics and credits.
  Purchasable with gift card

    name your price

   

1.
PLAY 01:08
2.
Džovani 01:15
Čúranica s láskou horí, veď láska prenáša aj hory, nasadí ti parohy, a upečie jedovaté pirohy bez prílohy. Len tak, nedá ti ani príbor, naber si to pekne sám. Už si starý cap, nebudem ťa obskakovať!
3.
Najprv potom 01:16
Najprv kozy, potom Veronika.
4.
Chvely 02:44
Stena je oranžová, ale ja som modrooká. Veľa pravdy na tom neni, že sme k farbám naklonení. Farby sú najlepšie chvely
5.
Odchod 02:00
6.
Mana na 00:55
Mananana nananana lalalala..
7.
Na nákupe 02:08
Babky chodia do bufetu a ja sediac na parapetu ich sledujem z okna ako jedna zmokla. Kupujú si pelendreky, malborky, banány a slovakia čipsy. Problém nastáva vtedy, keď majú malé kapsy.
8.
O existencii 00:32
Potôčik môže dôverovať korytu. Ale čo my? Bože, čo my tu?
9.
Opečupe 02:46
Ty si moje opečupe keď rozprávame o kečupe. Ty si moje opečupe pri jedle aj pri kečupe. Pri hranolkách aj zemiakoch. Och.
10.
Oči štípe 01:42
Kyselina hyadrónová, miau, miau!
11.
Vráble 01:06
Najkrajší kút v šírom svete sú naše Vráble. Betónové námestie to sú tie Vráble. Štyria čínani, tri papierníctvá, kostol a úrad. Nič viac u nás nehľadajte veď to sú Vráble. Lavičiek viac než obyvateľov dokopy máme Peniaze na kultúru nemíňame. Každý tu pozná každého, dobre sa máme. Zelenučká Žitava tak to sú Vráble.
12.
Príchod 02:06
13.
Kačabar 01:14
14.
02 03:18
Stojí zima v kuchyni, na stene tikajú hodiny. Každý tik je tu len raz, zima sa už mení v mráz. Slnko svieti cez okná, žalúzia ho prekoná. Kazeta sa otáča, no ja nikam nekráčam. Muziko estas muta, vintro kaj tamen dancas. Mi estas jam mondlaca, mia lito atendi... Kaj vintro mortandas...
15.
STOP 00:50

about

Prudkosť vzniku AntiPopu bola zámienkou pre sústredenejšie tvorenie. Po trojmesačnej prestávke 14. marca 2015 začali vznikať ďalšie materiály, no tentoraz sme nahrávali len cez víkendy, aby sme sa každej pesničke mohli venovať lepšie. Nahrávanie trvalo do 13. augusta a v priemere sme nahrali na každý víkend jednu.
Najdôležitejším faktorom bol rozkvet dadaistických postupov nahrávania - od náhodného prehadzovania náhodne postrihaných zvukov až po vypnutie odposluchov pri nahrávaní. Zvuky sme začali nahrávať väčšinou vonku - na cieľených prechádzkach, ale aj rutinnou cestou v autobuse. Ďalším zdrojom zvukov bolo využitie Chrononelogického ústavu - priestoru, kde sú vystavené rôzne predmety za účelom nahrávania ich zvukov. Hudobné nástroje boli vždy druhoradá vec, takže všetko na nahrávkach sú improvizácie. Texty sú len časti rozhovorov vystrihnuté z kontextu či presluchy z televízie, inej hudby, či obyčajnej reči.
Výsledkom je žánrovo nezaraditeľná a miestami vzájomne nesúrodá zmes prvoplánových skladieb, ktoré vznikli pod maximálnou audioanarchiou, nesúcich pôvod smiechu, ktorý zvyčajne trval toľko, čo samotná pesnička. To, čo album uzatvára do celku, je koncept zhudobňovania nálady bežného života vo Vrábľoch.

credits

released September 7, 2015

TEXTY:
Matej Chren (2, 7, 11, 14)
Natália Chrenová (2, 4, 6, 9, 10)
Adriana a Veronika Hollá (3)
kocúr Šunkes (8)

HUDBA:
Matej Chren (1-15)
Natália Chrenová (4, 6, 9, 10)
Sarah Flower Adams (5)
Gejza Dusík (melódia) (11)

HOSTIA:
Dominika Chrenová (7)
letuška (9)

c+p 07/09/15
Suzafonn label SZ A 02-03

license

all rights reserved

tags

about

Alten Kompoten Vráble, Slovakia

Alten Kompoten sú súrodenci Matej a Natália Chrenoví. Tvorili sme to, čo nám v hudbe chýbalo. Typické pre našu tvorbu sú zvuky ako primárna zložka piesne až neskôr kombinované s melódiou.
V súčasnosti už netvoríme, ale reinkarnovali sme sa do koncertného telesa Alten Kompoten Big Band. Z pôvodnej štúdiovej tvorby zostali tri albumy a výberovka Dobre je na svete, keď je voda taká tekutá
... more

contact / help

Contact Alten Kompoten

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Alten Kompoten, you may also like: