AntiPop

by Alten Kompoten

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
Strih, dáme strih, strih, urobíme strih, strih, strih, strih, strih, strih Tak si tu striháme strih Od zhonu sa nezastavím strih S photoshopom sa hráme strih S Gabim Kosmálym strih Ou jééé... Hú hú! Jeaaah Môžem? Strih!
2.
Do Levíc je cesta dlhá, všade navôkol je mlha, vravím si: Úha! Úha! I'm feeling like - Múza, keď vedľa mňa spí Zuza a jej bodkovaná blúza mmmmm... jej bodkovaná blúza, hej, ach, mmmmm...
3.
Tutu tutu, tutururu, tutu tutu, tuuruu, tutu tutu, tutururu, tiru, tiru, ru, tau! Tu tu turu, tutururu, tu tu turu, tutururu, tererere, rerere re!
4.
VOLANIE Kiti, kiti, kiti, Kiti, kiti, kiti... Čuriba, kamira, pi-pi póu Kika, kika, kika, kika, kika... Ki-ka! Kristína! Kristína! Kika, Kikuľka, Kristínka, Kika, Kika, Kika.... Si tu? ROZHOVOR - Je tu Kristína? - Nie, ešte nedošla. - A jak mám bez nej nahrávať? - Však hádam príde, či? - No tak ona, ona nepríde. Na to ju príliš dobre poznám. - A volal si jej už? - Nó, hej, ale nedvíhala to. - Ach! A čo čil ako chceš robiť? - Neviem, to je akože jej chyba, ja za to nemôžem! - A Natália tu aspoň je? - No tá hej, ale čo s ňou budem robiť? - Kašli na to. To je celé v riti toto. - Ale rozumieš tomu? Ona ani nenapíše, ani nezavolá ani nič, jakoby neexistovala. - Ale nešla ona zubárovi, či zubárke? - Prečo by mala, však aký je dnes deň? - No dnes je výročie. Dvadsiateho ôsmeho augusta. - Ježiši, však to bolo minule! - Však práve o to ide! ... Debil... - Tak ideme bez nej. - Nó, presne, kašli na ňu. BEZ KIKY Dvadsiateho ôsmeho augusta bolo výročie. A v ten deň šla Kristína Zrubcová, išla svojej zubárke, zubárke, zubárke...
5.
Október 2014. Tutti, frutti, Amazonka, Texas.
6.
Lada-didi-dá di dá, a sese viri ró, riró, a begeleve só, doví, a feleviri dó, didó. A veverivi dó, didí, a fagolovo dé, velí, a mogolevo sá, dolo, a deveridi dó, vidó.
7.
Stavebné kurča je v hoteli Fizz. Stavebné kurča je v hoteli Fizz. stavebné kurča, stavebné kurča, stavebné kurča, je v hoteli Fizz.
8.
Narobený čaj, narobený čaj, jé. Narobený čaj, narobený čaj, jééé. Húúú... Narobený čaj!
9.
No ja som pila narobený čaj, a ja som vôbec nevedela, že bol narobený. A predstavte si, ja som ho vypila, v čase mojich narodenín. Keď som ho pila, tak som mala chuť ten čaj zabiť. Moja duša vedela, že by mi to nepomohlo. Veď keď pes šteká, je čas zbraň nabiť aby sa to kdesi v nás pohlo. Pohnite sa! Pohnite sa!
10.
Ikebana, girlanda, ou jé, žbrllanda. Ááá - bagetka. Oou, jé!

about

Od dňa založenia kapely až po vydanie debutu AntiPop prešli len dva dni. Tu sa zrodil základ celej tvorby - zaznamenávanie nadšenia z krátkeho momentu, bez premýšľania, či logického premýšľania nad dôvodom. Album je rozdelený na dve časti, pričom každá patrí autorsky Matejovi či Natálii. Mnohé pesničky totiž vznikali počas novembra a decembra 2014 ako hlasové správy na Facebooku. Dňa 6. a 7. januára 2015 boli znovu nahraté počas nekontrolovateľného audiomaratónu. Aj z tohto dôvodu neexistujú žiadne záznamy z príprav, či výroby.
Album bol vydaný o 4 dni neskôr, z dôvodu výroby 8 fyzických kusov CD, ktoré boli ručne vyrábané priamo pre vybrané osoby. Existuje tiež jediný, archivačný kus na vinylovej platni.

credits

released January 11, 2015

SPOLUAUTORI:
Gabriel Kosmály - hlas (1)
Zuzana Novotná - text (2)
Kristína Zrubcová - text (5)
Margita Stehlíková - hlas (6)

license

all rights reserved

tags

about

Alten Kompoten Vráble, Slovakia

Alten Kompoten sú súrodenci Matej a Natália Chrenoví. Tvorili sme to, čo nám v hudbe chýbalo. Typické pre našu tvorbu sú zvuky ako primárna zložka piesne až neskôr kombinované s melódiou.
V súčasnosti už netvoríme, ale reinkarnovali sme sa do koncertného telesa Alten Kompoten Big Band. Z pôvodnej štúdiovej tvorby zostali tri albumy a výberovka Dobre je na svete, keď je voda taká tekutá
... more

contact / help

Contact Alten Kompoten

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Alten Kompoten, you may also like: